مدرس اون لايندخول

ידיעות אחרונות العبرية: 0-94.. انتصار طالبة الصفر في مصر كشف فساد التعليم

ידיעות אחרונות العبرية: 0-94.. انتصار طالبة الصفر في مصر كشف فساد التعليم 851110
سلطت صحيفة "يديعوت أحرونوت" العبرية اليوم الجمعة، الضوء على الطالبة، مريم ملاك، المعروفة إعلاميًا بطالبة الصفر.

وذكرت الصحيفة العبرية تحت عنوان: "من 0-94.. انتصار طالبة الصفر في مصر"، أن بكاء مريم ملاك التي حصلت على صفر في الثانوية العامة خلال العام الماضي أثار مشاعر المصريين.

وأضافت أن القضية أشعلت الرأي العام المصري وتحولت دموع مريم إلى اسم صفحة على موقع التواصل الاجتماعي "فيس بوك" تتابع القضية حتى اليوم.

ونوهت الصحيفة إلى أن قضية "مريم" في نظر كثيرين تشير إلى الفساد والعيوب في المنظومة التعليمية.

ولفتت الصحيفة إلى أنه بعد حصول مريم على مجموع 94% تعالت أصوات تطالب بتقديم منحة دراسية لها وخاصة أنها تواجه مشكلة عدم وجود أماكن شاغرة في الجامعات الخاصة.

النص العبري
מ-0 ל-94: ניצחונה של "תלמידת האפס" במצרים
הבכי של מרים מלאכ, שקיבלה אשתקד 0 ברוב הבגרויות, ריגש את מצרים. ערעורה נדחה, אבל במבחנים השנה היא כבר הצטיינה: "זו התוצאה האמיתית שלי, ניצחתי"
היא כבר לא "תלמידת האפס" : בשנה שעברה הייתה חתומה מרים מלאכ ממצרים על הישג עגום במיוחד שעורר הדים רבים - היא קיבלה ציון אפס ברוב בחינות הבגרות. הפרשה הסעירה את הרחוב המצרי נוכח העובדה שמדובר בתלמידה שקדנית ששאפה להיות רופאה. כעת השלימה את הבחינות מחדש - ובהצטיינות.

במשפחתה של מלאכ, נוצרייה קופטית ממחוז מיניא בדרום המדינה, טענו בזמנו כי טופסי הבחינות שלה הוחלפו עם תלמיד אחר. לדבריהם, היא קופחה כיוון שאינה מוסלמית. "היה מבחן וזאת הייתה טעות. זה יתוקן. את תראי", אמרה מראיינת בערוץ "אל-חיאת" לצעירה שמיררה בבכי. דמעותיה של מלאכ הפכו לשם דף פייסבוק שעד היום עוקב אחר הפרשה. עבור רבים במצרים, היא מעידה על השחיתות והקלקולים במערכת החינוך.
השנה הגיע התיקון המיוחל אחרי שמלאכ עברה בהצלחה רבה את כל בחינות הבגרות עם ממוצע של יותר מ-94. "השבח לאל. אנחנו מודים לאל שאיפשר להוכיח עד כמה המאמץ שלי הביא לתוצאה האמיתית שלי. הדבר הכי חשוב הוא שניצחתי את אלה שהאשימו אותי בשקרים. ההצלחה הזאת היא לא רק שלי, אלא של המשפחה, האחים והחברים שלי, שעמדו לצדי לכל אורך התקופה הזו".

אחיה של מלאכ, מינא, אמר כי אחותו קופחה והתוצאות שקיבלה השנה מעידות על כך שדיברה אמת. עורך דינה, איהאב עאדל רמזי, אמר: "ההצלחה שלה וההצטיינות בבחינות יעזרו לנו. הן הוכיחו לעולם שהיא לא 'תלמידת האפס', שהאפס הוא נחלתו של מישהו אחר. למרות הלחץ הנפשי שהיא הייתה נתונה בו, היא נאבקה והוכיחה את חפותה, הצליחה והביאה כבוד למשפחתה".  
remove_circleمواضيع مماثلة
لا يوجد حالياً أي تعليق
privacy_tip صلاحيات هذا المنتدى:
لاتستطيع الرد على المواضيع في هذا المنتدى